Kancelaria legalna oferta:

Doradztwo w procesach budowlanych.

Doradztwo w procesach budowlanych

Kancelaria LEGALNA Adwokaci i Radcowie świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie doradztwa w procesach budowlanych. Świadczymy usługi na rzecz przedsiębiorców nie tylko z Wrocławia, czy innych części województwa dolnośląskiego, ale i całej Polski.

Na czym polega doradztwo w procesie budowlanym?

Kancelaria LEGALNA Adwokaci i Radcowie oferuje usługi na polegające kompleksowym wsparciu prawnym wszystkich uczestników procesu budowlanego. Doradzamy w szczególności inwestorom prywatnym i publicznym, deweloperom, a także generalnym wykonawcom i podwykonawcom. Pomagamy naszym Klientom na każdym etapie procesu budowlanego, a nawet jeszcze przed rozpoczęciem jego realizacji, aż do końcowego rozliczenia inwestycji. Pomagamy w prawidłowym sporządzaniu i negocjowaniu kontraktów budowlanych, wspieramy w postępowaniach administracyjnych, reprezentujemy w sporach sądowych i pozasądowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz obecności na rynku jesteśmy w stanie zaproponować naszym Klientom praktyczne i bezpieczne rozwiązania.

Nasze doradztwo obejmuje nie tylko zagadnienia prawne, ale także zagadnienia organizacyjne, biznesowe oraz podatkowo prawne.

W ramach usługi doradztwa w procesie budowlanym oferujemy naszym Klientom w szczególności:

  • kompleksowe doradztwo na etapie poszukiwania i wyboru najlepszej lokalizacji pod inwestycję, obejmujące analizę i weryfikację stanu faktycznego i prawnego nieruchomości przeznaczonej dla jej realizacji;
  • kompleksowe doradztwo na etapie przygotowania i opracowania modelu oraz harmonogramu inwestycji;
  • analizę i doradztwo przy sporządzaniu dokumentacji budowlanej;
  • reprezentowanie Klientów w postępowaniu przed organami administracji architektoniczno-budowlanej we wszystkich instancjach, a także przed sądami administracyjnymi w sprawach wszelkiego rodzaju zezwoleń i decyzji, w tym decyzji o warunkach zabudowy czy zgodności planowanej inwestycji z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego oraz pozwolenia na budowę;
  • bieżące wsparcie prawne oraz reprezentację w toku negocjacji prowadzących do zawarcia umów pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego m.in. umów z generalnymi wykonawcami oraz podwykonawcami, w tym umów o prace projektowe, umów o roboty budowlane, umów o zastępstwo inwestycyjne oraz umów o nadzór autorski;
  • analizę lub sporządzanie projektów umów pomiędzy uczestnikami procesu budowlanego, na podstawie dokonanych uzgodnień;
  • udzielanie porad, opinii i wyjaśnień na każdym etapie procesu budowlanego;

bieżące wsparcie prawne oraz reprezentację w zakresie dochodzenia ewentualnych roszczeń powstających na tle realizacji procesu budowlanego.

Jak są korzyści z realizacji procesu budowlanego przy udziale prawnika?

Realizacja procesu budowlanego to skomplikowany proces wymagający znajomości prawa, dlatego warto zadbać o własne bezpieczeństwo prawne. Aby uniknąć niekorzystnych konsekwencji i wystrzegać się błędnych decyzji, najlepiej skonsultować się z doświadczonym adwokatem lub radcą prawnym.

Kancelaria LEGALNA Adwokaci i Radcowie oferuje pomoc i profesjonalne doradztwo na każdym etapie procesu budowlanego. Posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z doradztwem na rzecz uczestników wielu procesów budowlanych. Działamy kompleksowo oferując naszym Klientom koordynację całego procesu od doradztwa na etapie przygotowania i opracowania samej koncepcji, po jej realizację oraz wdrożenie. Na każdym etapie procesu budowlanego aktywnie wspieramy naszych Klientów. Uczestnicząc w procesie budowlanym zawsze dążymy do znalezienia rozwiązań optymalnych i dogodnych, nie zapominając jednak o aspektach biznesowych. Proponowane rozwiązania dopasowujemy do oczekiwań naszych Klientów oraz specyfiki każdego przedsięwzięcia. W bieżącej obsłudze bezpośrednio współpracujemy z rzeczoznawcami majątkowymi, pośrednikami, notariuszami i wykonawcami zapewniając kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie procesu budowlanego.