Kancelaria legalna oferta:

Rozwody.

Adwokat rozwodowy Wrocław

Kancelaria LEGALNA Adwokaci i Radcowie to zespół świetnych prawników specjalizujących się w prowadzeniu spraw rozwodowych we Wrocławiu. Pomoc prawną świadczymy zarówno we Wrocławiu jak i na terenie całego kraju.

Adwokaci i Radcowie Prawni naszej Kancelarii od wielu lat świadczą kompleksową pomoc prawną Klientom w zakresie uzyskania rozwodu i w załatwieniu wszelkich spraw z tym związanych.

Jako że w naszym zespole adwokatów i radców prawnych z Wrocławia działają specjaliści z różnych dziedzin prawa, jesteśmy w stanie udzielić pomocy prawnej nie tylko w zakresie samej sprawy rozwodowej, ale także w sprawach rozwodem tym wywołanych (np. postępowanie o podział majątku wspólnego, sprawach karnych, sprawach gospodarczych związanych z dalszym funkcjonowaniem rodzinnej spółki, etc.).

Pomoc prawna w sprawie o rozwód

Jeśli rozważasz rozwód lub właśnie otrzymałeś pozew rozwodowy z pewnością masz wiele obaw. Nic dziwnego, sprawa rozwodowa jest jedną z najtrudniejszych spraw sądowych, nie tylko z uwagi na silne emocje jakie wywołuje, ale przede wszystkim ze względu na bardzo złożony charakter rozstrzygnięć zawartych w wyroku rozwodowym. Jeżeli jako małżeństwo nie posiadacie dzieci, wspólnego mieszkania i chcecie rozwieść się w zgodzie i bez ustalania kto jest winny, być może uda Wam się uzyskać rozwód bez pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego. Jeżeli jednak:

 • jedna lub obie strony żądają ustalenia kto ponosi winę
 • posiadacie małoletnie dzieci
 • żadna ze stron nie chce opuścić wspólnego mieszkania
 • każda ze stron chce wychowywać dziecko i mieć pełnie władz rodzicielskich
 • któraś ze stron żąda alimentów na siebie lub dziecko

to niezbędne wydaje się skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika od rozwodów z Wrocławia.

Z doświadczenia wiemy, że warto ustanowić pełnomocnika do sprawy rozwodowej lub przynajmniej zasięgnąć porady prawnej przed wszczęciem takiej sprawy nawet w sytuacji, kiedy małżonkowie są zgodni w zakresie rozwodu. Pomoc prawnika rozwodowego pozwoli w takiej sytuacji uniknąć niepotrzebnego stresu i przeprowadzić sprawnie postępowanie. Postępowanie w sprawach o rozwód jest bowiem bardzo skomplikowane i brak wiedzy jak sporządzić, nawet prosty pozew rozwodowy może je wydłużyć o wiele miesięcy. Przygotowanie pozwu rozwodowego i umiejętne jego uzasadnienie pozwala uzyskać rozwód już na pierwszej rozprawie.

Dlaczego wyrok rozwodowy jest ważny?

Oczywiście w sprawie o rozwodów nie ma przymusu korzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego. Należy jednak pamiętać, że wyrok rozwodowy może mieć niekiedy wpływ na całe dalsze życie rozwiedzionych małżonków. Po pierwsze wyrok rozwodowy raz na zawsze rozstrzyga kto ponosi winę w rozwodzie. Z tym rozstrzygnięciem wiążę się natomiast kwestia alimentów na rzecz byłego małżonka. W związku z faktem, że małżonek niewinny może od małżonka winnego żądać alimentów w pewnych okolicznościach nawet do końca życia, rozstrzygnięcie to może mieć olbrzymie znaczenie.

Dobry adwokat rozwodowy wie, że gdy wina jednej ze stron wydaje się oczywista to jeszcze nie wszystko stracone.

Alimenty to oczywiście nie jedyne doniosłe zagadnienie związane z rozwodem. Drugą po winie kwestią sporną w rozwodzie są prawa do wychowywania i opieki nad dziećmi. Rolą adwokata rozwodowego jest, aby uzyskać dla swojego Klienta najkorzystniejsze orzeczenie w zakresie władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem.

Ile kosztuje pomoc prawna adwokata lub radcy prawnego w sprawie o rozwód?

Jak wyżej wskazano sprawy o rozwód znacząco różnią się od siebie, jeżeli chodzi o stopień ich skomplikowania. W sprawie o rozwód bardzo często jest rozstrzygane kilka zupełnie odrębnych spraw, które normalnie rozstrzygane są odrębnie, czyli:

 • sprawa o alimenty na dziecko
 • sprawa o alimenty na rozwiedzionego małżonka
 • sprawa o władze rodzicielską
 • sprawa o kontakty z dzieckiem
 • sprawa o możliwość zamieszkiwania we wspólnym mieszkaniu
 • sprawa o podział majątku.

Wysokość honorarium Kancelarii ustalamy w oparciu właśnie o stopień skomplikowania sprawy i prognozowany nakład pracy. Ma ono zwykle wymiar zryczałtowany i jest określane za daną instancję, tak aby Klient zawsze wiedział dokładnie, ile i za co płaci.