Kancelaria legalna oferta:

Doradztwo podatkowe.

Doradztwo podatkowe

Kancelaria LEGALNA Adwokaci i Radcowie świadczy kompleksową pomoc prawną w zakresie doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi na rzecz przedsiębiorców nie tylko z Wrocławia, czy innych części województwa dolnośląskiego, ale i całej Polski.

Na czym polega doradztwo podatkowe?

Kancelaria LEGALNA Adwokaci i Radcowie przy współpracy z doradcami podatkowymi z wieloletnim doświadczeniem, z powodzeniem świadczącymi swoje usługi, oferuje usługi polegające zarówno na bieżącym doradztwie podatkowym i prawnym, jak i reprezentację przedsiębiorców w kontrolach podatkowych, kontrolach celno-skarbowych oraz postępowaniach podatkowych, w tym również na etapie sądowoadministracyjnym. Pomagamy naszym Klientom przy rozwiązywaniu problemów i wątpliwości podatkowych. Na bieżąco analizujemy zmiany i nowelizacje prawa podatkowego, w sposób pozwalający zapewnić naszym Klientom najkorzystniejsze, a przy tym bezpieczne rozwiązania oparte na aktualnym stanie prawnym.

Co oferujemy w ramach doradztwa podatkowego?

W ramach usługi doradztwa podatkowego oferujemy naszym Klientom:

  • udzielanie porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych;
  • sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielanie pomocy w tym zakresie;
  • reprezentowanie Klientów w postępowaniu przed organami podatkowymi we wszystkich instancjach, a także przed sądami administracyjnymi;
  • udzielanie porad, opinii i wyjaśnień oraz prowadzenie rozliczeń należności publicznoprawnych innych niż podatki;
  • doradztwo w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego;
  • doradztwo i reprezentowanie Klientów w zakresie obowiązków wynikających z prawa celnego;
  • prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych oraz udzielanie pomocy w tym zakresie;
  • doradztwo w zakresie korzystania z pomocy publicznej dla przedsiębiorców.

W ramach usług doradztwa podatkowego zapewniamy zarówno bieżące wsparcie w obszarze podatków CIT, PIT oraz VAT, jak i pomoc w wybranych przez firmę obszarach, np. obsługę podatkową konkretnych inwestycji, doradztwo podatkowe podczas transakcji, przygotowanie dokumentacji cen transferowych czy pomoc w skorzystaniu z ulg podatkowych. Oferujemy także wewnętrzny audyt podatkowy oraz podatkowe due diligence. Zapewniamy pomoc w trakcie kontroli podatkowej i skarbowej oraz reprezentację przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi. Oferujemy wsparcie dla firm, które są na etapie powstawania oraz dla podmiotów już istniejących na rynku. Obsługujemy Klientów działających w wielu branżach.

W każdym przypadku kompleksowo analizujemy sytuację Klienta na płaszczyźnie podatków i innych należności publicznoprawnych. Dokonujemy analizy potrzeb, a następnie zapewniamy wsparcie na etapie wdrożenia środków naprawczych. Doradzamy przy wyborze optymalnych rozwiązań podatkowych, a także przy wywiązywaniu się z obowiązków administracyjnych i sprawozdawczych wynikających z obowiązujących przepisów prawnych prawa polskiego jak i prawa międzynarodowego.

Jakie są korzyści profesjonalnego doradztwa podatkowego?

Korzystanie z usług doradztwa podatkowego zapewnia prawidłowe stosowanie przepisów prawa podatkowego, wybór właściwej, a zarazem korzystnej formy opodatkowania działalności jak i konkretnych transakcji. Jednocześnie minimalizuje ryzyko nałożenia na podatnika kar i niekorzystnego zakończenia ewentualnych sporów z urzędem skarbowym. Rzetelny doradca podatkowy zapewni ochronę przed sankcjami związanymi z nieprawidłowym stosowaniem przepisów prawa podatkowego, a jednocześnie możliwość osiągnięcia korzyści majątkowych poprzez stosowne działania optymalizacyjne dostosowane do realiów gospodarczych oraz indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorcy.

Wiedza i doświadczenie doradców podatkowych współpracujących z LEGALNA Adwokaci i Radcowie pozwalają na udzielenie profesjonalnego i precyzyjnego doradztwa podatkowego.

Doradca podatkowy pomoże Twojej firmie zminimalizować ograniczenia stawiane przez prawo podatkowe.

Potrzebujesz doradztwa podatkowego? Chcesz wiedzieć jak zoptymalizować zobowiązania podatkowe swojej firmy? Zastanawiasz się jakie są koszty takiej usługi? Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią LEGALNA Adwokaci i Radcowie. Wszelkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce KONTAKT. Możesz też już teraz zarezerwować termin spotkania w Kancelarii we Wrocławiu jak i za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams, w dogodnym dla Ciebie terminie. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną ofertą Kancelarii opublikowaną w zakładce OFERTA.