POMOC PRAWNA WROCŁAW

Legalna Adwokaci i Radcowie.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Świadczymy usługi prawne we Wrocławiu oraz w innych miastach na terenie całego kraju.

POMOC I USŁUGI PRAWNE WROCŁAW

Oferta usług prawnych.

Dlaczego warto nam zaufać?

Kancelaria Adwokacka Wrocław.

Legalna Adwokaci i Radcowie stanowi połączenie bagażu doświadczeń wyniesionych z wieloletniej działalności biznesowej i prawniczej z młodą energią i kreatywnością.

Zapewniamy kompleksowe i elastyczne podejście do każdej sprawy. Do każdego zagadnienia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. W naszej pracy efektywnie wykorzystujemy wcześniej zdobytą gruntowną wiedzę prawniczą i dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Stawiamy na indywidualne podejście do Klienta i zapewnienie skutecznych rozwiązań. Naszym celem jest, by prawo nie ograniczało naszych Klientów, a wzmacniało i zabezpieczało ich interesy.

Jesteśmy zorientowani na potrzeby Klientów. Oferujemy szeroki zakres specjalizacji co sprawia, że nasi Klienci zawsze mogą na nas liczyć.

Wdrożone rozwiązania technologiczne, pozwoliły zwiększyć efektywność oferowanych usług, jednocześnie umożliwiają pomoc naszym Klientom z dowolnego miejsca i zawsze wtedy kiedy nas potrzebują. W każdym razie. Oferujemy kontakt bezpośredni w naszej siedzibie lub w miejscu wskazanym przez Klienta, a także wirtualne spotkania online i wiele innych rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych środków komunikacji elektronicznej.

Naszym celem jest przeprojektowanie dotychczasowego doświadczenia kancelarii prawnej i budowa kancelarii nowej generacji. Tworzymy innowacyjny produkt dostosowany w pełni do potrzeb naszych Klientów.

Legalna Adwokaci i Radcowie Prawni Wrocław

Partnerzy kancelarii.

Tomasz Gomułkiewicz

Adwokat

Od 1999 roku członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu. Mediator w Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie i Izbie Adwokackiej we Wrocławiu. Twórca kreatywnych strategii rozwiązywania sporów. Lider efektywnych zespołów prawnych agresywnie skoncentrowanych na zaspokajanie potrzeb klientów. Aktywny od ponad 20 lat na salach rozpraw, jako profesjonalny pełnomocnik w procesach cywilnych i obrońca w sprawach karnych, dotyczących głównie kwestii gospodarczych i podatkowych. Doradca zarządów spółek prawa handlowego. Posiada doświadczenie w projektach z zakresu tworzenia oraz fuzji i przejęć przedsiębiorstw, nabywania i komercjalizacji nieruchomości, prawa ochrony środowiska i prawa budowlanego. Wspiera poszukujących optymalnego modelu biznesowego twórców startupów, a także podmioty zatrudniające cudzoziemców.

Agata Skrętkowicz

Radca prawny

Wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu windykacji i zarządzania wierzytelnościami oraz szkolenie dla mediatorów ze specjalizacją mediacji gospodarczych. Posługuje się językiem angielskim i stale podnosi swoje umiejętności uczestnicząc w kursach legal english.
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego. Zajmuje się doradztwem w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego na wszystkich etapach ich rozwoju, a także szeroko pojętym bieżącym doradztwem Klientom w prowadzonej działalności gospodarczej.
Wspiera Klientów na różnych płaszczyznach ich działalności. Zajmuje się m.in. przygotowaniem analiz i opinii prawnych, sporządzaniem i oceną umów gospodarczych oraz regulacji wewnętrznych, reprezentuje interesy Klientów w negocjacjach i mediacjach. Prowadzi także postępowania rejestracyjne oraz wieczystoksięgowe. Z powodzeniem świadczy także usługi związane z przekształcaniem, podziałem oraz łączeniem przedsiębiorstw. Jej doświadczenie obejmuje również kompleksowe doradztwo w zakresie postępowań sądowych i administracyjnych, w tym tworzenie całościowej strategii prowadzenia sprawy oraz zastępstwo przed sądami i właściwymi organami.
W swojej codziennej pracy wykorzystuje wcześniej zdobytą wiedzę z różnych dziedzin prawa, w tym w szczególności prawa budowlanego i prawa nieruchomości, prawa zamówień publicznych, prawa własności intelektualnej, ochrony danych osobowych, ochrony konkurencji i konsumentów czy prawa pracy.

Michał Szczęch

Adwokat

Adwokat wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Ukończył studia na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w renomowanych wrocławskich kancelariach prawnych.
W działalności zawodowej koncentruje się na bezpośredniej relacji z Klientem, reprezentując jego interesy przed sądami powszechnymi oraz organami państwowymi. Jest doświadczonym obrońcą w sprawach karnych, specjalizującym się w sprawach przestępczości karuzelowej VAT, zorganizowanych grup przestępczych, z zakresu narkotyków oraz przestępstw przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego, w tym prowadzenia pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Klientów reprezentuje na każdym etapie postępowania karnego, poczynając od pierwszych czynności w prokuraturze lub na policji, związanych z postawieniem zarzutów, ewentualnym zatrzymaniem oraz stosowaniem tymczasowego aresztu. Każdorazowo przygotowuje strategię obrony z uwzględnieniem wszystkich etapów procesu karnego, w tym postępowania po uprawomocnieniu się wyroku, aby minimalizować skutki ewentualnego skazania.
W ramach praktyki sądowej reprezentuje Klientów w sprawach rodzinnych (rozwód, alimenty), majątkowych (podział majątku, zniesienie współwłasności) oraz spadkowych (stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, zachowek).
Ponadto zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców budowlanych oraz deweloperów, prowadząc w ich imieniu szereg sporów sądowych na tle umów o roboty budowlane, umów deweloperskich i przyrzeczonych umów sprzedaży.
W działalności zawodowej ponad doraźny sukces ceni długofalowe strategie nastawione na kompleksowe ustabilizowanie indywidualnej sytuacji prawnej Klienta. W relacji z Klientem stawia na jasność przekazu, tłumaczy zawiłości prawne i przedstawia je w kontekście sprawy Klienta, chcąc umożliwić jemu samodzielne i świadome podejmowanie decyzji co do wyboru dalszych działań w sprawie.

Legalna Adwokaci i Radcowie Prawni Wrocław

Poznaj nasz zespół.

Tomasz Gomułkiewicz

Adwokat

Agata Skrętkowicz

Radca prawny

Michał Szczęch

Adwokat

Pomoc prawna i wsparcie dla firm i osób prywatnych.

Dobra kancelaria prawna i adwokacka we Wrocławiu.

Ochrona prawna Twojej firmy i prywatnych spraw - skorzystaj z profesjonalnej pomocy kancelarii we Wrocławiu.

Skontaktuj się
Ostatnie artykuły.

LEGALNA o prawie.

Kancelaria prawna i adwokacka Legalna Wrocław

Kancelaria prawna i adwokacka Legalna oferuje kompleksowe usługi prawne dla osób prywatnych i przedsiębiorstw z Wrocławia i okolic. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani adwokaci i radcowie prawni, którzy posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu prawa cywilnego, karnego, gospodarczego, rodzinnego oraz prawa pracy.

Oferujemy pomoc w sprawach:

 • rozwodowych i separacyjnych
 • spadkowych i działów spadku
 • związanych z nieuczciwymi praktykami rynkowymi
 • dotyczących ochrony dóbr osobistych
 • związanych z naruszeniem praw autorskich
 • z zakresu prawa pracy, w tym zwolnień i mobbingu

Zapewniamy rzetelne i skuteczne prowadzenie spraw oraz indywidualne podejście do potrzeb naszych Klientów. Skontaktuj się z nami, a chętnie przedstawimy Ci szczegóły naszej oferty i pomożemy w rozwiązaniu Twoich problemów prawnych.

Skuteczny prawnik Wrocław i okolice

Decydując się na skorzystanie z pomocy prawnej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mogą mieć wpływ na efektywność i skuteczność uzyskanej pomocy.

Po pierwsze, warto skorzystać z pomocy adwokatów, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Kancelaria prawna i adwokacka Legalna we Wrocławiu i okolicach zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają szeroką wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa i są w stanie skutecznie pomóc w rozwiązaniu różnego rodzaju problemów prawnych.

Po drugie, ważne jest, by adwokat posiadał odpowiednie umiejętności i doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych. Nasza kancelaria dysponuje zespołem doświadczonych prawników, którzy posiadają duże doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed sądami i innymi organami państwowymi.

Po trzecie, warto skorzystać z pomocy adwokatów, którzy cechuje rzetelność i uczciwość. Nasza kancelaria gwarantuje profesjonalne i uczciwe podejście do każdej sprawy oraz indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań naszych Klientów.

Warto również zwrócić uwagę na kwestie finansowe. Kancelaria prawna i adwokacka Legalna oferuje atrakcyjne warunki finansowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości Klientów.

Podsumowując, skorzystanie z pomocy prawnej naszych adwokatów to gwarancja profesjonalnej i skutecznej pomocy, a także spokoju i bezpieczeństwa prawnego. Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią, a chętnie udzielimy szczegółowych informacji i pomożemy w rozwiązaniu Twoich problemów prawnych.

Kancelaria Legalna Wrocław - prawo karne, sprawy sądowe i spadkowe

Kancelaria Adwokacka Legalna oferuje profesjonalne usługi prawne z zakresu prawa karnego, rodzinnego oraz spadkowego.

Nasi adwokaci to doświadczeni specjaliści, którzy posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego prowadzenia spraw sądowych. Dzięki dogłębnej znajomości przepisów i procedur prawnych, jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom kompleksowe doradztwo i pomoc w rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych problemów.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawnej Wrocław i okolice w zakresie spraw karnych, nasz zespół adwokatów pomoże w uzyskaniu jak najlepszego dla Państwa rezultatu. Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami w sprawach o przestępstwa i wykroczenia, pomagamy w uzyskaniu zwolnień warunkowych, a także udzielamy porad i wsparcia w zakresie kar i kar pozbawienia wolności.

Zajmujemy się także sprawami rodzinnymi, w tym rozwodami, podziałem majątku, sprawami o alimenty oraz opieką nad dziećmi. Dzięki naszej pomocy, nasi Klienci mogą uzyskać ochronę swoich praw i interesów w trudnych sytuacjach rodzinnych.

Ponadto, oferujemy usługi z zakresu prawa spadkowego Wrocław i okolice, w tym sporządzanie testamentów, doradztwo w zakresie podziału spadku oraz reprezentowanie Klientów przed sądami w sprawach spadkowych. Dzięki naszym usługom, Państwo mogą mieć pewność, że sprawy dotyczące Państwa dziedzictwa zostaną załatwione sprawnie i zgodnie z prawem.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zapewniamy, że zostaną one przeprowadzone z najwyższą starannością i zaangażowaniem.

Prawo budowlane i nieruchomości kancelaria prawna Legalna Wrocław

Kancelaria Prawna Wrocław i okolice oferuje kompleksowe usługi z zakresu prawa budowlanego i nieruchomości. Nasi specjaliści to doświadczeni prawnicy, którzy posiadają wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego doradztwa i obsługi Klientów w tej dziedzinie.

Nasza oferta obejmuje m.in.:

 • Doradztwo w procesach budowlanych: pomoc w załatwieniu formalności związanych z budową, rozstrzygnięciu spraw związanych z projektami budowlanymi, uzyskaniem pozwolenia na budowę itp.
 • Umowy o roboty budowlane: pomoc w zawieraniu i negocjowaniu umów z wykonawcami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w proces budowlany.
 • Pozwolenia budowlane: doradztwo w zakresie uzyskiwania pozwoleń na budowę, zmiany w projekcie itp.
 • Umowy deweloperskie: pomoc w zawieraniu i negocjowaniu umów deweloperskich oraz innych dokumentów związanych z inwestycjami deweloperskimi.
 • Najem i dzierżawa nieruchomości: doradztwo w zakresie zawierania umów najmu i dzierżawy oraz rozstrzyganiu ewentualnych spraw spornych.
 • Obsługa prawna deweloperów: pomoc w prowadzeniu inwestycji deweloperskich, w tym m.in. w zakresie uzyskiwania pozwoleń, zawierania umów z wykonawcami i innymi podmiotami zaangażowanymi w proces budowlany.
 • Spory budowlane: reprezentowanie Klientów przed sądami w sprawach związanych z budowami, inwestycjami deweloperskimi itp.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zapewniamy, że zostaną one przeprowadzone z najwyższą starannością i zaangażowaniem.

Prawo spółek handlowych kancelaria Legalna Wrocław

Kancelaria Prawna Wrocław i okolice oferuje kompleksowe usługi z zakresu prawa spółek handlowych.

Nasza oferta obejmuje m.in.:

 • Fuzje i przejęcia: doradztwo w zakresie przygotowywania i przeprowadzania procesów fuzji i przejęć spółek, w tym m.in. przygotowywanie dokumentacji, negocjowanie warunków umów itp.
 • Przekształcanie spółek: pomoc w przekształcaniu spółek o różnych formach prawnych, w tym m.in. spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych itp.
 • Umowy inwestycyjne: doradztwo w zakresie zawierania i negocjowania umów inwestycyjnych, w tym m.in. umów joint venture, umów inwestycyjnych z funduszami itp.
 • Due diligence: pomoc w przeprowadzaniu audytów prawnych spółek, w tym m.in. analiza dokumentacji, ocena ryzyka prawnego itp.
 • Zakładanie i rejestracja spółek: pomoc w zakładaniu i rejestrowaniu spółek o różnych formach prawnych, w tym m.in. spółek z o.o., spółek akcyjnych, spółek komandytowych itp.
 • Obsługa organów statutowych spółek: pomoc w obsłudze organów statutowych spółek, w tym m.in. zarządów, rad nadzorczych, walnych zgromadzeń itp.
 • Upadłość przedsiębiorstw:Doradztwo w zakresie postępowań upadłościowych i likwidacyjnych spółek.
 • Restrukturyzacja przedsiębiorstw: pomoc w przeprowadzaniu restrukturyzacji spółek, w tym m.in. w zakresie optymalizacji struktur prawnych, zmiany form prawnych, przekształceń, fuzji itp.
 • Spory wspólników: reprezentowanie Klientów w sprawach związanych z konfliktami między wspólnikami spółek, w tym m.in. w sprawach o podział majątku wspólnego, odszkodowania itp.
 • Ochrona członków zarządu i właścicieli: pomoc w ochronie interesów osób pełniących funkcje w zarządach spółek oraz właścicieli przedsiębiorstw, w tym m.in. w zakresie odpowiedzialności za zobowiązania spółek, odszkodowań itp.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i zapewniamy, że zostaną one przeprowadzone z najwyższą starannością i zaangażowaniem. Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

Prawo handlowe i gospodarcze kancelaria prawna Legalna Wrocław i okolice

Kancelaria prawna Legalna z Wrocławia oferuje swoim klientom szeroką gamę usług z zakresu prawa handlowego i gospodarczego. Wśród nich znajduje się stała obsługa prawna, dzięki której przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że ich sprawy są stale monitorowane i rozwiązywane w sposób zgodny z prawem.

Kancelaria Legalna specjalizuje się również w opiniowaniu i sporządzaniu umów, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być pewni, że ich interesy są odpowiednio chronione. Również prowadzenie negocjacji to jedna z usług, którą oferuje kancelaria.

Przedsiębiorcom, którzy szukają pomocy w zakresie doradztwa podatkowego, również mogą skorzystać z usług kancelarii Legalna. Zajmują się oni również zamówieniami publicznymi, a także udzielają pomocy w uzyskiwaniu zezwoleń i koncesji.

Jeśli chodzi o ochronę własności przemysłowej, kancelaria Legalna oferuje szeroki zakres usług, takich jak rejestracja znaków towarowych, patentów czy wzorów przemysłowych.

Kancelaria Legalna posiada również specjalistyczną wiedzę z zakresu e-commerce i IT, dzięki czemu może pomóc przedsiębiorcom w rozwiązywaniu problemów związanych z handlem elektronicznym.

Z kolei zagadnienia związane z RODO i ochroną prywatności to kolejny obszar, w którym kancelaria Legalna może zaoferować swoją pomoc.

Jeśli chodzi o windykację, kancelaria Legalna oferuje skuteczne rozwiązania dla przedsiębiorców, którzy chcą odzyskać należności od swoich dłużników.

Na koniec warto wspomnieć, że kancelaria Legalna z Wrocławia oferuje również usługi z zakresu zatrudniania cudzoziemców. Doradzają przedsiębiorcom w zakresie wymagań prawnych związanych z zatrudnieniem cudzoziemców oraz pomagają w uzyskaniu wymaganych zezwoleń i pozwoleń. Kancelaria prawna Legalna z Wrocławia oferuje szeroki zakres usług z zakresu prawa handlowego i gospodarczego, które mogą być pomocne dla przedsiębiorców działających na terenie Wrocławia i okolic.

Adwokat Wrocław i okolice Legalna - wykroczenia i przestępstwa w Polsce

Prawo karne w Polsce reguluje zachowania, które są uznawane za szkodliwe dla społeczeństwa i zagrożone są karami. W Polsce istnieją dwa rodzaje przestępstw: umyślne i nieumyślne. Przestępstwa umyślne są popełniane z premedytacją, natomiast przestępstwa nieumyślne są wynikiem nieumyślnego działania lub zaniechania.

Najczęściej popełnianymi przestępstwami w Polsce są kradzieże oraz rozboje, których liczba wynosiła odpowiednio 71 969 i 6 020 w 2020 roku. Inne często popełniane przestępstwa to: bójki (22 929), uszkodzenia mienia (20 599), prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (17 976) oraz posiadanie narkotyków (11 766).

W Polsce istnieją również tzw. wykroczenia, które są mniejszymi przestępstwami i są karane grzywnami, ograniczeniami wolności lub pozbawieniem wolności do lat dwóch. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami są: nieodpowiednie zachowanie na drodze (890 710), złamanie przepisów o ruchu drogowym (568 692), zaśmiecanie (365 742) oraz zakłócanie porządku publicznego (241 635).

W Polsce sprawy sądowe są rozpatrywane przez sądy powszechne, sądy rejonowe, okręgowe, apelacyjne oraz Sąd Najwyższy. W przypadku przestępstw sprawy są prowadzone przez prokuratorów, a w przypadku wykroczeń przez policję lub straż miejską. W sprawach karnych oskarżonym przysługuje prawo do obrony oraz do skorzystania z pomocy adwokata.

Sprawy sądowe - Adwokat Wrocław Legalna

Sądy we Wrocławiu są ważnym elementem systemu prawnego w Polsce, dzięki któremu obywatele mogą dochodzić swoich praw oraz rozwiązywać różnego rodzaju spory. Adwokat we Wrocławiu jest specjalistą, który posiada wiedzę i doświadczenie potrzebne do reprezentowania swoich klientów w różnych sprawach sądowych. W artykule omówimy kilka zagadnień związanych z dziedzinami prawnymi, w których adwokat we Wrocławiu może pomóc swoim klientom.

Dochodzenie wierzytelności to jedna z częstszych spraw, z jakimi adwokat we Wrocławiu ma do czynienia. Wierzytelność może dotyczyć różnych rodzajów należności, takich jak długi z tytułu pożyczek, długi związane z działalnością gospodarczą, czy też zaległości związane z opłatami za media. Adwokat we Wrocławiu może pomóc w skierowaniu pozwu do sądu oraz przeprowadzeniu negocjacji z dłużnikiem, aby doprowadzić do ugody.

Odszkodowania to kolejna dziedzina, w której adwokat we Wrocławiu może pomóc swoim klientom. Odszkodowanie może przysługiwać z tytułu różnych zdarzeń, takich jak wypadki drogowe, wypadki w pracy, czy też szkody wyrządzone przez produkt niebezpieczny. Adwokat we Wrocławiu może pomóc w uzyskaniu odpowiedniego odszkodowania oraz reprezentować swojego klienta przed sądem.

Ochrona dóbr osobistych jest ważnym zagadnieniem prawnym, które dotyczy prawa do szacunku dla własnej osoby oraz dochrony przed nieuprawnionymi atakami na reputację i dobre imię. Adwokat we Wrocławiu może pomóc w ochronie dóbr osobistych poprzez wystąpienie z pozwem o ochronę dóbr osobistych przed sądem lub wystąpienie do podmiotu, który narusza dane dobro osobiste o zaniechanie tego działania. Adwokat może także pomóc w uzyskaniu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę w wyniku naruszenia dóbr osobistych.

Kredyty frankowe to kolejne zagadnienie, które jest istotne dla wielu osób we Wrocławiu i w innych miastach w Polsce. Kredyty te, oparte na szwajcarskim kursie franka szwajcarskiego, doprowadziły wielu dłużników do trudnej sytuacji finansowej. Adwokat we Wrocławiu może pomóc w zrozumieniu zasad kredytów frankowych, analizie umowy kredytowej oraz ewentualnie w podjęciu działań związanych z dochodzeniem ewentualnych roszczeń przeciwko bankowi.

Ochrona dłużników to kolejne ważne zagadnienie prawne. W Polsce, dłużnik ma prawo do ochrony przed nieuczciwymi wierzycielami i przed nadmiernym zadłużeniem. Adwokat we Wrocławiu może pomóc w zrozumieniu praw dłużnika, a także w przygotowaniu i złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Skarga pauliańska, to skarga przeciwko osobom trzecim, które wzięły na siebie odpowiedzialność za dług wobec wierzyciela. Upadłość konsumencka jest natomiast procedurą prawną, przez którą dłużnik ma możliwość uwolnienia się od długów, jeśli spełni określone warunki. Obie te skargi, jak i postępowania administracyjne, są skomplikowanymi dziedzinami prawa, gdzie Adwokat we Wrocławiu może być niezbędny do poprowadzenia sprawy.
Adwokat we Wrocławiu może także pomóc swoim klientom w sprawach związanych z prawem pracy i ubezpieczeniem społecznym. Prawo pracy reguluje zasady dotyczące zatrudnienia oraz zwolnień, a adwokat może pomóc w negocjowaniu warunków zatrudnienia, dochodzeniu odszkodowań za niezgodne z prawem zwolnienie, czy też reprezentowaniu przed sądem pracy.

Prawo ubezpieczeń społecznych reguluje natomiast kwestie dotyczące ubezpieczeń emerytalnych, rentowych oraz wypadkowych. Adwokat we Wrocławiu może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z ubezpieczeniem, takich jak np. trudności w uzyskaniu świadczenia z ubezpieczenia, czy też zgłaszaniu roszczeń odszkodowawczych.

Jak widać, adwokat we Wrocławiu może pomóc swoim klientom w rozwiązywaniu różnych problemów prawnych. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, klienci mogą mieć pewność, że ich sprawy będą prowadzone profesjonalnie i skutecznie.

Prawo rodzinne i spadkowe - Kancelaria Prawna Wrocław i okolice

Kancelaria Prawna Wrocław Legalna specjalizuje się w dziedzinie prawa rodzinnego i spadkowego. Oferujemy kompleksową pomoc prawną dla osób zmagających się z różnymi problemami związanymi z rodziną i spadkiem. W artykule omówimy kilka zagadnień, w których nasza kancelaria może pomóc swoim klientom.

Intercyza to umowa zawierana przez małżonków przed lub w trakcie trwania małżeństwa, która reguluje kwestie dotyczące majątku małżonków. Nasza kancelaria może pomóc w przygotowaniu i zawarcie intercyzy, a także w jej interpretacji oraz ewentualnej zmianie. Co ważne intercyza także ma duży wpływ na podział majątku po rozwodzie, dlatego warto o nią zadbać już na etapie jej zawarcia.

Rozwody to kolejna dziedzina, w której nasza kancelaria może pomóc swoim klientom. Adwokat zajmuje się reprezentowaniem swoich klientów przed sądem w sprawie o rozwód, wsparciem przy uzgadnianiu warunków rozwodu lub przy negocjacjach z pozwanym.

Dział spadku to czynność prawna polegająca na rozporządzeniu majątkiem po zmarłym. Nasza kancelaria oferuje pomoc przy dziedziczeniu w przypadku testamentów oraz bez testamentu. Dziedziczenie przedsiębiorstw jest natomiast szczególnie skomplikowanym procesem, w którym nasz Adwokat jest w stanie pomóc w przebrnięciu przez trudności prawne.

Zachowek to roszczenie, które przysługuje dzieciom, małżonkowi lub rodzicom zmarłego o zachowek z jego majątku po śmierci. Nasza Kancelaria jest w stanie pomóc w dochodzeniu zachowku oraz w ustalaniu jego wysokości.

Testament to ostatnie wolne życzenie człowieka dotyczące rozporządzenia swoim majątkiem po śmierci. Nasza Kancelaria może pomóc w sporządzaniu testamentu oraz jego interpretacji, a także w przypadku konieczności zmiany lub unieważnienia testamentu.

Alimenty to kolejne zagadnienie, w którym nasza kancelaria może pomóc swoim klientom. Adwokat może pomóc w ustalaniu wysokości alimentów, a także w przeprowadzeniu postępowania sądowego dotyczącego ich ustalenia lub zmiany.

Jak widać, Kancelaria Prawna Wrocław Legalna oferuje szeroki zakres usług z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych specjalistów, jesteśmy w stanie skutecznie pomóc naszym klientom rozwiązywać różnego rodzaju problemy prawne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Opinie klientów

Po wielu miesiącach sporu z deweloperem odzyskaliśmy z żoną koszty naprawy dachu. Gdyby nie zaangażowanie Pana mecenasa Tomasza pewnie nie byłoby to możliwe.

Jacek

Od wielu lat Kancelaria obsługuje naszą rodzinną spółkę. Dzięki bieżącej pomocy w przygotowywaniu umów i rozwiązywaniu problemów prawnych mogliśmy skupić się na rozwoju firmy.

Tomek

Bardzo rzetelni prawnicy z olbrzymią wiedzą i przede wszystkim rozumiejący biznes. Jestem bardzo zadowolony ze stałej współpracy z tą kancelaria.

Andrzej