Kancelaria legalna oferta:

Dochodzenie wierzytelności.

Dochodzenie wierzytelności adwokat Wrocław

Kancelaria LEGALNA Adwokaci i Radcowie to zespół świetnych prawników – adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w dochodzeniu wierzytelności w postępowaniu polubownym (przedsądowym), sądowym i egzekucyjnym. Sprawy o zapłatę prowadzimy przed sądami w całej Polsce.

Adwokaci i Radcowie Prawni naszej Kancelarii od wielu lat świadczą kompleksową pomoc prawną Klientom w dochodzeniu wierzytelności.

Nasi wrocławscy prawnicy analizują sytuację prawną Klientów w szerokim kontekście, dobierając rozwiązania, które kompleksowo rozwiążą ich problemy prawne i zabezpieczą interesy na przyszłość.

Pozew o zapłatę prawnik Wrocław

Jeżeli zawodzą polubowne sposoby na uzyskanie zapłaty, takie jak wezwanie do zapłaty, rozłożenie na raty, zmniejszenie odsetek czy odroczenie płatności w czasie koniecznym jest dochodzenie wierzytelności na drodze sądowej.

W zależności od rodzaju stosunku prawnego, z którego wierzytelności wynika oraz od dokumentów jakie Klient posiada zapłaty można dochodzić poprzez wniesienie:

Pozwu w postępowaniu nakazowym

Pozwu w postępowaniu upominawczym

Pozwu w postępowaniu zwyczajnym.

W każdym z tych postepowań obowiązują inne zasady orz wymogi jakim musi odpowiadać pozew. Z każdym rokiem przybywa coraz więcej zmian w procedurze cywilnej, które powoduje, że bez pomocy fachowego pełnomocnika coraz trudniej jest uzyskać tytuł wykonawczy, czyli prawomocne orzeczenie sądu, na podstawie którego komornik może prowadzić egzekucję.

Nasi adwokaci i radcy prawni z Wrocławia nie tylko napiszą i złożą pozew odpowiadający warunkom formalnym, ale także uzyskają dla Ciebie:

zabezpieczenie roszczenia

natychmiastową wykonalność nieprawomocnego wyroku

zwrot poniesionych kosztów procesu

zwolnienie z kosztów procesu, jeżeli Twoja sytuacja finansową tego wymaga

Jeżeli twój kontrahent nie płaci w terminie i chcesz dowiedzieć się:

co zrobić, aby wygrać w sądzie sprawę o zapłatę

natychmiastową wykonalność nieprawomocnego wyroku

jaki pozew wnieść do sądu

jaka opłata od pozwu jest wymagana

do którego sądu wnieść pozew

jakie są warunki formalne pozwu

kiedy można wnieść pozew w postępowaniu nakazowym

ile trwa sprawa sądowa o zapłatę

ile kosztuje sprawa o zapłatę z faktury

umów się na spotkanie z naszymi wrocławskimi prawnikami. Kompleksowo i indywidualnie zbadamy Twoją sprawę i przedstawimy Ci wszystkie możliwe rozwiązania oraz doradzimy co zrobić, aby maksymalnie zwiększyć szanse na odzyskanie długu.

Skuteczne dochodzenie wierzytelności Wrocław

Uzyskanie prawomocnego nakazu zapłaty lub wyroku sądu jest dopiero połową sukcesu w procesie odzyskiwania należności. Dlatego też naszym Klientom pomagamy także na etapie postępowania egzekucyjnego. Stale współpracujemy z komornikami z Wrocławia jak i innych miast na Dolny Śląsku i w całej Polsce. W ramach tej współpracy:

poszukujemy majątku dłużnika

sprawdzamy, czy dłużnik ma nieruchomości lub takowe sprzedał lub darował w ciągu ostatnich 5 lat

weryfikujemy dłużników w bazie właścicieli pojazdów

sprawdzamy czy dłużnik nie ukrywa kont bankowych

Legalna Adwokaci i Radcowie świadczy pomoc prawną aż do momentu, kiedy pieniądze znajdą się na koncie Klienta. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze skuteczna egzekucja jest możliwa. W takim wypadku doradzamy i pomagamy Klientom podjąć inne działania, np. zbyć posiadaną wierzytelność i w ten sposób odzyskać część długu.

W naszej kancelarii obsługujemy zarówno przedsiębiorców, którzy dochodzą należności od wielu dłużników jak również takich, którzy mają tylko jednego lub kilku dłużników. Koszt poprowadzenia sprawy o zapłatę uzależniony jest od rodzaju długu oraz związanego z nim nakładu pracy. Zawsze staramy się, żeby nasi Klienci odzyskali od dłużnika koszty jakie musieli ponieść w celu dochodzenia zapłaty.